Kreatif Danışmanlar

Didem Yazıcı
Didem Yazıcı, küratör, sanat tarihçisi ve yazardır. İzmir’de büyüdü, İstanbul ve Frankfurt’ta öğrenim gördü, Karlsruhe’de yaşıyor. Küratöryel çalışmalarında sanatın disiplinler arası düşünmesinden, sosyo-politik dinamiklerinden ve sergilerin sosyo-poetik alanlar olma olasılığından ilham alır. Çalıştığı ve küratörlük yaptığı kurumlar arasında Badischer Kunstverein, Karlsruhe (2017-18), 11. Şangay Bienali (2016), Museum für Neue Kunst, Freiburg (2015-16) ve Künstlerhaus Stuttgart (2014) yer almaktadır. dOCUMENTA (13)’ün (Kassel, 2013) ve 2. Project Biennial D-0 ARK Underground Bienali’nin (Bosna Hersek, 2013) kamusal programlarında çalışmıştır. Goethe-Institut Kahire’nin Misafir Küratör programında (2016) ve ICI New York tarafından düzenlenen Küratöryal Atölye’de katılımcı olarak yer almıştır (2012). Küratöryel ve Eleştirel Çalışmalar yüksek lisansını Städelschule ve Goethe Üniversitesi Frankfurt’ta, Sanat Tarihi Lisansı’nı Mimar Sinan Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Son dönem sergileri arasında Life, Death, Love and Justice (Tranzit, Bratislava, 2021), Unconquered Spirits (Sumac Space, 2020) ve Born In The Purple: Viron Erol Vert (Kunstraum Kreuzberg Bethanien Berlin, 2017) sayılabilir.
Federica Candelaresi
Federica Candelaresi, uluslararası ve diplomatik bilimlerde güçlü bir akademik geçmişe sahip bir kültür yöneticisidir. Avrupalı ​​ve Akdenizli Genç Sanatçılar Bienali’nin (Biennale des jeunes créateurs de l’Europe et de la Méditerranée – BJCEM) Yönetim Ofisinde 2005’ten bu yana kurumsal görevlerde bulunmuştur ve 2014’ten bu yana BJCEM’in İcra Direktörüdür.
João Ribas
João Ribas, REDCAT’de (Roy ve Edna Disney/CalArts Tiyatrosu) Steven D. Lavine İcra Direktörü ve Kültürel Ortaklıklardan Sorumlu Başkan Yardımcısıdır. Daha önce Serralves Çağdaş Sanat Müzesi Direktörü ve MIT List Görsel Sanatlar Merkezi’nde ve New York Çizim Merkezi’nde Küratörlük yaptı. 2017’de dördüncü Ural Bienali’nin küratörlüğünü ve 2019’da 58. Venedik Bienali’nde Portekiz Pavyonu’nun küratörlüğünü üstlendi. Yale Üniversitesi Sanat Okulu, Rhode Island Tasarım Okulu ve Görsel Sanatlar Okulu’nda ders verdi ve sanat üzerine yazıları çok sayıda yayın ve monografide yayınlandı.
Sana Tamzini
Sana Tamzini, Fanak Fonu’nun Başkanıdır. Tunuslu bir sanatçıdır. Tunus’ta kültür politikaları tasarımı alanında doktorası vardır. AURAK, Emirates Amerikan Üniversitesi’nde Doçent ve Tunus Tasarım Bilimi ve Teknolojisi Yüksek Okulu’nda uluslararası kültürel işbirliği ve çağdaş sanat sergilerinin küratörlüğünde kapsamlı uzmanlığa sahip bir üniversite araştırmacısıdır. Kültür ve Miras Koruma Bakanlığı’nda Güzel Sanatlar sektörü başkanlığını yürütmüştür. Kültür Bakanlığı’nın Belvédère’deki Ulusal Yaşayan Sanat Merkezi’nin direktörlüğünü yapmıştır (2011-2013). Sanatsal ifade ve özgür ifadenin teşviki için kampanyalar yürütmektedir ve özellikle Tunus’taki Kültürel Dernekler Federasyonu (FACT) başkanlığı aracılığıyla Tunus toplum sahnesinde aktiftir.Tunus’ta École des Beaux-Arts’ta yüksek lisansını aldıktan sonra Paris 1 Panthéon la Sorbonne Üniversitesi’nden Güzel Sanatlar ve Uygulamalı Sanatlar Bilimleri yüksek lisansından (DEA) mezun oldu. Montreal, Paris, Birleşik Arap Emirlikleri ve Tunus arasında CAD ve Görsel Sanatlar alanında bilimsel araştırmalara katıldı.